Zadar prosuo +22 pa svladao Cedevitu!

0

Košarkaši Zadra svladali su Cedevitu s 85-83 (25-19, 24-16, 24-21, 12-27). Cedevita u polufinalu prvenstva Hrvatske vodi 2-1 u pobjedama, a četvrta utakmica igrat će se u srijedu u Zagrebu.

Zadar je dominirao u prve tri četvrtine. Cedevita je samo dva puta vodila, 3-2 i 83-82. U međuvremenu je Zadar dozvolio gostima da se približe na 25-24, a nakon 23 minute igre poveo s nestvarnih 59-37.

Pola minute prije kraja treće četvrtine Zadar je imao 73-54. Cedevita je serijom 29-9 povela slobodnim bacanjima Katića minutu i 18 sekundi prije kraja.

U napetoj završnici Žorić je vratio prednost na stranu Zadra. Stipanoviću je suđen prekršaj u napadu, pa i Bošnjaku nakon lakta u glavu Brzoje. S druge strane je Špralja promašio dva bacanja, Zadar propustio napad, a bacanja je promašio i Žorić. Cedevita je imala zadnji napad, Pullen je potegao tricu, ali nije pogodio.

Utakmicu za pamćenje začinila su tri igrača Zadra s dvostruko dvoznamenkastim učinkom. Dašić je upisao 19 poena i 11 skokova, Žorić 17 poena i 11 skokova, a Božić 16 poena i 12 skokova! Cedevitu su predvodili Amerikanci Pullen s 21 i Cobbs s 15 poena.