Zadar svladao Cibonu čudesnim košem Kovačevića

0

Zadar je svladao Cibonu s 85:84 (24:21, 18:20, 19:21, 24:22) u 24. kolu ABA lige u jednoj od ključnih utakmica za ostanak u regionalnom natjecanju.

Možda i posljednju priliku Zadra za bijeg s dna ljestvice najvjernija skupina navijača – Tornado – provela je u Jazinama, hramu zadarske košarke, nastavljajući tako nesuglasice s aktualnim čelništvom kluba i izražavajući revolt zbog teške situacije u kojoj se momčad Zadra našla i u ABA ligi i u prvenstvu Hrvatske.

Pobjednički koš dao je Maj Kovačević u posljednjoj sekundi utakmice. Ramljak je promašio tricu, Kovačević zgrabio loptu s parketa i poslao je prema košu, a ona se odbila od vrha table, zavrtjela po obruču i prošla kroz mrežicu. Bio je to dramatičan kraj utakmice u kojoj se igralo na refule.

Zadar je poveo 2:0 i 4:3, a Cibona serijom 9:0 okrenula na 12:4 u svoju korist. Bilo je i 16:6, 18:8, nakon čega se Zadar vratio serijom 16:1 za 24:19. Cibona je odgovorila s 10 poena u nizu za 24:29. Zadar uskoro radi 11:2 i vodi 38:33. U nastavku su gosti s 8 uzastopnih poena došli do 49:56, imali su i 65:72, pa je Zadar napravio novih 10:0 za 75:72. Brzoja je pogodio tricu za 81:78, uzvratio je Reynolds, pa je Bošnjak zabio tricu za 81:84, Krajina smanjio na 83:84, a potom i ukrao loptu Žoriću. No i Barać je izgubio loptu, a Žorić nakon minute odmora promašio što je Zadru omogućilo posljednji napad i već opisanu završnicu.

Barać je dao 26 koševa uz 9 skokova i 4 asistencije, Marinković je dodao 21, a Kovačević 14 poena. Cibonu su predvodili Reynolds s 27 poena i 9 asistencija i Šakić s 14 poena.

Cibona je s omjerom pobjeda i poraza 11-13 na 6. mjestu, a Zadar je pretposljednji, 13., s omjerom 8-16. Isti broj pobjeda imaju još Mornar i MZT, jednu više Karpoš Sokoli i Mega Leks, a jednu manje Krka s kojom Zadar ima 0-2 u međusobnim susretima. Zadar ide u Skopje Karpoš Sokolima pa u zadnjem kolu dočekuje Union Olimpiju. Krka ide u goste Partizanu i dočekuje Cibonu.