Zadar u Zagrebu izgubio od Cibone

0

Zadar je u Zagrebu izgubio od Cibone s 88:102 (25:27, 23:24, 19:23, 21:28) u zaostaloj utakmici 9. kola A-1 Hrvatske lige košarkaša.

Zadar je otvorio utakmicu s 5:0 i 12:4, te do isteka pete minute propustio još četiri napada za stjecanje znatnije prednosti. Joksimović je tricom smanjio na 12:7, a Zadar preko Baraća, Mazalina i Vladovića otišao do svoje najveće prednosti, 18:7. Nakon 7 minuta igre i slobodnih bacanja Bašića, imali su gosti i 20:10. Mazalin je pogodio dva bacanja za 22:13. U sljedeće dvije minute Cibona je izjednačila, a uskoro i povela.

Zadar je u 12. minuti još izjednačio na 29:29. Domaći su serijom 16:3 otišli na 45:32, a gosti zaključili poluvrijeme serijom 11:3 i primakao se na 51:58. Serijom 7:0 u 23. minuti Zadar je poveo 55:54, ali je ta prednost bila kratkog daha. Prvi put pod vodstvom novog trenera, Aramisa Naglića, Zadar se držao do vodstva Cibone 64:62 u 27. minuti. Na kraju treće četvrtine bilo je 74:67, u četvrtoj je Cibona brzo otišla na dvoznamenkastu prednost i održala je do kraja.

Mazalin je dao 25 koševa uz 11 skokova, Marinković je ubacio 16, Barać 13, a Bašić 11 za Zadar. Cibonu su predvodili Šakić s 19 i Marinelli s 18 poena.

Cibona se ovom pobjedom izjednačila na 4. mjestu s Cedevitom s po 11 pobjeda i 4 poraza. Split i Jolly imaju 13-2, Šibenik 12-3. U petak se u 18 sati na Gripama igra derbi 16. kola Split-Šibenik. Iza Cibone su Osijek i Zagreb s omjerom 9-6, te osmi Zadar s 8-7. Izvan kruga momčadi koje ulaze u doigravanje su Zabok, Škrljevo i Alkar s 4-11, Gorica s 3-12, te Kvarner i Hermes Analitica s omjerom 2-13.