Zagreb u četvrtfinalu Kupa, Ribola Kaštela još bez pobjede

0

I četvrta utakmica osmine finala hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić pripala je gostima. Zagreb je u Kaštel Sućurcu svladao Ribolu Kaštela sa 78:74 (15:23, 16:17, 26:14, 21:20).

Protiv klubova iz Premijer lige Ribola Kaštela još čeka prvu pobjedu. U prvenstvu su Kaštelani nanizali 10 poraza, a Zagreb, koji je na omjeru 3-7, pružio je priliku za prekid crne serije. Momčad Luke Žitka odlično je otvorila utakmicu i nakon tri i pol minute igre vodila 11:0. početkom druge četvrtine bilo je i 27:15, a sredinom druge četvrtine 34:22, pri čemu su Šamadan i Mikulić promašili za tri, a Mikulić nakon toga i za dva poena. Osam minuta do kraja treće četvrtine kod 43:34 opet Šamadan nije pogodio tricu, a Zagreb je serijom 12:0 koju je tricom zaključio Šango prvi put poveo. Tri minute do kraja treće četvrtine bilo je 47:55, a domaća je momčad serijom 11:2 nakratko opet povela. Zagreb je odgovorio sa 7 poena u nizu i otišao na 60:68. Još su jednom Kaštelani okrenuli utakmicu, s 9 poena u nizu za 69:68 što je s dva pogođena šuta za dva poena donio Šamadan. Minutu i pol prije kraja, kod vodstva Ribole Kaštela 72:70, Galić nije pogodio, Palokaj je ubacio dvije lopte u domaći koš za 72:74, a Andrej Čar s četiri slobodna bacanja sačuvao Zagrebu pobjedu.

Nikola Došen je s 20 poena uz 11 skokova bio najbolji u redovima Ribole Kaštela, dok je za Zagreb kapetan Jan Palokaj ubacio 21, a Andrej Čar 20 poena.

Zagreb je (uz Split, Zadar, Cibonu i Cedevitu) jedan od samo pet klubova koji su osvajali Kup Krešimir Ćosić. I to tri puta u razdoblju od 2008-2011. godine. Cibona ima 7 trofeja, Zadar 6, a Split i Cedevita, koja je slavila u posljednje četiri sezone, po 5. Zagreb je 2011. bio i prvak Hrvatske (Cibona 18, Cedevita 4, Zadar 2, Split i Zagreb po 1, još je samo Zrinjevac jednom igrao finale).