Žuti čudesnim preokretom do važne pobjede u Rogaškoj Slatini

0

Košarkaši Splita su velikim preokretom u završnih 6 minuta svladali Rogašku u Sloveniji s 80:71. Tako su se sasvim primakli plasmanu u doigravanje ABA lige 2.

Prije tri mjeseca na Gripama je Split zadnju četvrtinu dobio s 30:12 za pobjedu 79:73. Ponovio se sličan scenarij. Rogaška je 6 minuta prije kraja vodila 70:56, a Split je odgovorio s 19 poena u nizu i završnicu riješio u svoju korist s 24:1!

Morris je u pobjedu ugradio 19 poena, Perković 14, Kedžo i Gabrić po 12, a Kovačević 11.

Borac je ranije osigurao prvo, a MZT Skopje Aerodrom drugo mjesto. Za preostala dva mjesta u doigravanju konkuriraju Split i Široki s po 11 pobjeda i 9 poraza te Sutjeska iz Nikšića i Rogaška po 10 pobjeda i poraza. Split u 21. kolu opet gostuje u Sloveniji, kod Helios Sunsa u Domžalama, a u posljednjem, 22. kolu na Gripama dočekuje Široki.