Žuti nakon Rogaške okrenuli i Helios

0

Nakon što su u četvrtak nadoknadili 17 poena zaostatka protiv Rogaške, košarkaši Splita su protiv Helios Sunsa na Gripama okrenuli -18 i slavili s 90:79.

Žuti su opet “zakasnili” na utakmicu. Trener Grgurević je već nakon tri minute igre kod 0:8 pozvao minutu odmora. U 5. minuti je bilo 2:17, u 7. i 6:24. Split je odgovorio sa 16:0, Vrgoč je tricom donio prvo vodstvo, a uskoro je bilo 36:30. Prvo 6:24, pa 30:6!

Na poluvremenu je bilo 47:42, treću četvrtinu Split je otvorio s 9:0 i 14:2 za 61:44. Gosti se nisu predali, serijom 10:2 su se primakli na 68:63 i 70:65. Novom velikom serijom, 16:2, Split je otišao na +19 (86:67) i osigurao petu pobjedu u regionalnom natjecanju uz 5 poraza.

Toni Perković ubacio je 33 poena, Pavle Marčinković 19 uz 11 asistencija. Za goste iz Domžala po 24 poena upisali su Krešimir Radovčić i kapetan Blaž Mahkovic.

Odmah po završetku utakmice krenuli su radovi na zamjeni parketa postavljenog 1997. Split ide na turneju od 4 gostovanja. Premijera novog parketa očekuje se 22. prosinca protiv Zaboka ili 26. prosinca protiv Novog Pazara.