Žuti pobijedili Cibonu na Gripama

0

Veliko slavlje Splita na Gripama, nakon produžetka “Žuti” su u 6. kolu AdmiralBet ABA lige svladali Cibonu s 82:74 (20:19, 12:11, 18:23, 17:14, 15:7) i sada imaju učinak 2:4.

Bilo je dramatično od prve do posljednje minute, momčadi su se izmjenjivali u vodstvu čitavo vrijeme, ali na kraju su “Žuti” na krilima probuđenog Shortera slavili nakon produžetka. Baš u tih dodatnih pet minuta Shorter, kojeg su gosti dobro čuvali, bio je ključni igrač Splita, ubacio je poene za odvajanje Splita. Ali, kada se na kraju zbroji ovo je bila pobjeda momčadi, Sullivan je ubacio 12 poena i imao 13 skokova, Kalajžić je ugradio 7 asistencija, Jukić je ostvario 11 poena i 5 skokova, Nelson je imao 14 poena i 6 skokova, Marva 20 poena, 4 skoka i 8 asistencija, a Shorter je utakmicu zaključio s 23 poena, 7 skokova i 5 ukradenih lopti.

Atmosfera na Gripama bila je urnebesna, publika je nosila “Žute”, bilo doslovno “šesti igrač”.

Velika i važna pobjeda za nas. Znamo što znači utakmica s Cibonom, a u ABA ligi svaka je pobjeda bitna. Odigrali smo mušku utakmicu, svaka čast momcima, šutimo i radimo i to nam se vratilo. Izgledalo mi je da će utakmica otići na našu stranu da je jedan šut ušao, ali sa šutom se mučimo od početka sezone. Pokazali smo da nismo za otpisati, ne treba nas nitko dizati u nebesa, mi radimo najbolje što možemo i na utakmicama protiv Zadar i ovoj vidjeli smo da smo na pravom putu. Shorteru nije bilo lako, imao je teško prvo poluvrijeme, ali bio je strpljiv. Znali smo da će Cibona napraviti pritisak na Mavru i Shortera, ali i da će padati u tome. Svi su dali svoj obol pobjedi, posebno publika. Hvala navijačima još jednom, rekao je Splitov trener Srđan Subotić.