“Žuti” slavili na Gripama protiv beogradskog Dynamica

0

“Žuti” su ostvarili i drugu pobjedu u sezoni, u 1. kolu Druge ABA lige na Gripama je Split svladao beogradski Dynamic s 93:66 (19:23, 24:14, 23:17, 27:12).

Ante Grgurević dao je prigodu svim igračima, zapažene role imali su mladići poput Lovre Runjića i Ivana Perasovića, a prvo ime dvoboja bio je Darko Bajo, koji je ubacio 20 poena. Svoj standardni obol dao je Pavle Marčinković (14 poena, 7 asistencija, 4 skoka), Robert Rikić i Mateo Kedžo, uz minimalnu minutažu ubacili su po 8 poena, Jamel Morris pogodio je dvije trice, “svoje” je odradio Tomislav Gabrić, baš kao i Mate Kalajžić i Toni Perković. Bila je to pobjeda momčadi, imaju Splitovi navijači puno razloga za zadovoljstvo.

Ovo je bila važna utakmica za nas, važna pobjeda. Imali smo dosta oscilacija, lagano prosipamo prednost. Kada mislimo o našoj igri onda možemo biti dobri, a ne da razmišljamo o rezultatu. Imamo još dosta pogrešaka, želim smanjiti intervale kada svojim greškama protivniku dozvoljavamo lagane poene. Bilo je dosta dobrih reakcija mladih igrača, to me raduje, Tomašević u redovima Dynamica, tako mlad, a lijepo igra. Reakcija mojih mladih igrača je bila korektna, ali neće igrati samo zato što su mladi, rekao je Grgurević.

Lovre Runjić dobio je skoro 22 minute, ubacio pet poena, odradio odličnu obranu. Trudili smo se, druga je utakmica u sezoni, ugodno je pobjeđivati. Trebamo nastaviti igrati kao što treniramo, tada ćemo biti pravi i na parketu, kazao je Runjić.

Trener gostiju Mirsad Alilović čestitao je Splitu na zasluženoj pobjedi. Čestitam kolegi Grgureviću i Splitu na zasluženoj pobjedi. Ušli smo u utakmicu bez energije i koncentracije. Split nam je dao 28 poena iz izgubljenih lopti. Nadigrali su nas u svim elementima. Na nama je da što prije ovo zaboravimo, rekao je Alilović.