Zvezda razbila Zadar

0

Pred oko pet tisuća gledatelja u dvorani na Višnjiku košarkaši Zadra u 3. kolu ABA lige poraženi su od branitelja naslova Crvene Zvezde sa 66:103.

Momčad Ante Matulovića držala se do sredine druge četvrtine iako je zapravo od samog početka bilo vidljivo da su gosti iz Beograda znatno kvalitetniji te da će upisati pobjedu.
U redovima Zadra najefikasniji je bio Lovro Mazalin sa 18 koševa, Ivan Marinković je dodao 17 poena. Goste su predvodili Marko Simonović s 15 i Nemanja Dangubić s 13 poena.

“Ne mogu biti zadovoljan načinom kako smo odigrali utakmicu. Znali smo snagu Crvene Zvezde koja je po meni prvi favorit lige, ali svejedno nismo dobro reagirali. Imali smo previše izgubljenih lopti, loš skok i samo dvojicu raspoloženih igrača. Nažalost, u drugo poluvrijeme smo ušli još lošije što je rezultiralo uvjerljivim porazom. Objektivno rečeno Zvezda je druga dimenzija u odnosu na nas. Ovu utakmicu moramo čim prije zaboraviti, analizirati gdje smo pogriješili i napraviti što bolju pripremu za Cedevitu da ne bismo ponavljali te greške. Hvala navijačima na podršci. Nisam ni sumnjao da će napraviti dobar ambijent. Žao mi je što im nismo ponudili nešto više. Svakako da će nam puno značiti što ćemo od iduće utakmice napokon biti kompletni, jer nam u roster ulaze Igor Marić i Maj Kovačević koji će donijeti jednu svježinu, ali i dodatnu širinu klupe”, kazao je trener Zadra Ante Matulović.

“Zadovoljan sam pobjedom, iako smatram da je konačna rezultatska razlika možda i prevelika. Zadar je pružio dobar otpor samo u prvoj četvrtini, ali smo kasnije mi nametnuli svoj ritam igre i naša kvaliteta je došla do izražaja. Zadar više nije imao izgleda, tim više jer im nedostaje nekoliko bitnih igrača što se osjetilo u njihovoj igri. Dobro smo otvorili sezonu, ali ne smijemo se opustiti jer nas očekuju teške utakmice i trebamo nastaviti u ovako pozitivnom ritmu”, izjavio je nakon utakmice trener Crvene Zvezde Dejan Radonjić.

U 4. kolu ABA lige Zadar u subotu u 19.00 sati gostuje kod Cedevite kada će u sastavu prvi puta službeno zaigrati Maj Kovačević i Igor Marić, koji su dobili ‘zeleno svjetlo’ ABA lige za nastup.