Ćorić preko Gasqueta u 2. kolo Dubaija

0

Borna Ćorić ušao je u 2. kolo ATP 500 turnira u Dubaiju pobjedom protiv 5. nositelja Richarda Gasqueta sa 6:4, 6:3. Sljedeći protivnik bit će mu još jedan Francuz, Benoit Paire.

Ćorić je za sat i 15 minuta nadigrao 10 godina starijeg (21-31) i 13 mjesta bolje rangiranog (50-37) Gasqueta, koji je prije desetak godina bio sedmi igrač svijeta, a u karijeri je osvojio 14 turnira i zaradio preko 16 milijuna dolara od turnirskih nagrada. Oba seta su imala sličan scenarij. Ćorić ih je otvorio s 3:0, ispustio prednost, pa novim breakom došao do slavlja. U prvom setu je kod 3:1 spasio dvije break-lopte, kod 5:2 propustio set-loptu, Gasquet se vratio na 5:4 da bi mu Ćorić drugi put uzeo servis. U drugom setu je kod 4:2 Ćorić izgubio servis, u sljedećem gemu je realizirao petu break-loptu, pa odservirao za meč bez izgubljenog poena.

Nakon što je uzvratio Gasquetu za poraz u njihovom jedinom ranijem dvoboju, u polufinalu Davis Cupa u Zadru u rujnu 2016., Ćorić će pokušati drugi put pobijediti Benoita Pairea (ATP-46) od kojeg je bio bolji u ljeto 2016. na ATP Masters 1000 turniru u Cincinnatiju.