Dubai: Ćorić u četvrtfinalu

0

Borna Ćorić ušao je u četvrtfinale ATP 500 turnira u Dubaiju nakon što je ostavio na 5 gemova Francuza Benoita Pairea.

Ćorić je slavio sa 6:1, 6:4, a meč je trajao tek nekoliko minuta preko sat vremena. Ćorić je četiri mjesta bolje rangiranom (50-46) i 7 i pol godina starijem (21-28) protivniku oduzimao servis u prvom, petom i sedmom gemu prvog seta. U drugom setu je otišao s 1:1 na 4:1 i tako dobio 10 od prvih 12 gemova. Paire se vratio na 4:4 nakon što je Ćorić kod 4:2 ispustio 40-15, ali to je bilo sve. Borna je u zadnjem gemu iskoristio prvu meč-loptu protiv servisa.

Bio im je to drugi međusobni susret i druga pobjeda Ćorića koji je slavio i na ATP Masters 1000 turniru u Cincinnatiju u ljeto 2016. godine. Ćorić će u četvrtfinalu igrati protiv 3. nositelja i 23. tenisača svijeta, Španjolca Roberta Bautiste-Aguta, kojeg je pobijedio samo jednom u četiri ranija međusobna susrfeta. No bilo je to upravo na tvrdoj podlozi, u četvrtfinalu indijskog Chennaia (nekadašnji Madras) 2016., u tie-breaku 3. seta. Bautista-Agut je dobio sva tri njihova meča igrana na zemlji (Umag i Hamburg 2015., Roland Garros 2016.), sva tri bez izgubljenog seta (Ćorić je u 7 setova ukupno osvojio tek 21 gem).