Borna Ćorić u četvrtfinalu Indian Wellsa!

0

Borna Ćorić ušao je u četvrtfinale američkog Indian Wellsa, jednog od šest najvećih svjetskih teniskih turnira. Nakon uvjerljivih pobjeda protiv Donalda Younga, Alberta Ramosa Vinolasa i Roberta Bautiste Aguta, Ćorić je svladao i Amerikanca Taylora Fritza.

Ćorić je u prvom kolu izgubio 2, u drugom 3, u trećem 4 gema, a uvjerljivo je otvorio i svoj četvrti nastup u kalifornijskoj pustinji. 25 mjesta slabije rangiranom (49-74) i godinu dana mlađem (21-20) Amerikancu ipak je dozvolio da mu uzme set, završilo je 6:2, 6:7(6), 6:4 nakon 2 sata i 15 minuta igre.

Fritz je u prvom gemu zadržao svoj servis, a Ćorić je osvojio sljedećih 5 gemova. U drugom setu prvi je do prilike došao Fritz i poveo 5:3, Ćorić se vratio i uz spašenu set-loptu protiv servisa izborio tie-break. Poveo je s 4:0, imao i meč-loptu kod 6:5, ali protiv servisa, a Fritz je s tri poena zaredom izborio treći set. Otvorio ga je s 2:0, Ćorić je odmah uzvratio breakom, kod 4:4 spasio break-loptu, a u sljedećem gemu nakon 15-40 i još jedne prednosti zaključio meč oduzevši Fritzu servis i peti put u meču.

Za plasman u polufinale Ćorić će igrati protiv 7. nositelja, Južnoafrikanca Kevina Andersona. Deveti tenisač svijeta slavio je u sva tri ranija susreta, i to bez izgubljenog seta – u američkom Winston-Salemu 2015. (četvrtfinale, 6:2, 7:6(1)), švicarskom Baselu iste godine (1. kolo, 6:3, 6:2) i lani na US Openu (3. kolo, 6:4, 6:3, 6:2).