Borna Ćorić osvojio Halle!

0

Borna Ćorić pobjednik je ATP 500 turnira u njemačkom Halleu! U finalu je sa 7:6(6), 3:6, 6:2 nakon malo više od 2 sata igre svladao Švicarca Rogera Federera koji će tako u ponedjeljak prepustiti prvo mjesto ATP ljestvice Rafaelu Nadalu.

Bio im je to treći međusobni susret i prva pobjeda Ćorića koji je s 18 godina u polufinalu Dubaija 2015. Federeru uzeo samo tri gema, a u polufinalu Indian Wellsa prije tri mjeseca izgubio sa 7:5, 4:6, 4:6 nakon što je u drugom setu imao 4:2, a u trećem 4:3 i servis.

U prvom setu je Federer imao jedinu break-loptu. Bilo je to kod 5:5 u gemu s 5 izjednačenja koji je trajao čak 10 minuta. Federer je u tie-breaku okrenuo 2:3 na 5:3, ali kod 6:4 nije iskoristio dvije vezane set-lopte. Prva je bila na servis Švicarca, druga na drugi servis Ćorića, koji je s četiri poena u nizu dobio set. Federer je u drugom setu prijetio, propustio je po jednu loptu za 3:1 i 4:2, ali je s tri gema u nizu zaključio set. U prvih pet gemova trećeg seta nije bilo uzbuđenja, Federer je kod 2:3 imao 30:15, ali je Ćorić dobio 8 od sljedećih 9 poena i s četiri uzastopna gema došao do najvećeg uspjeha u dosadašnjoj karijeri. Federer ostaje na 98, u Halleu ih je osvojio 9, ali protiv Ćorića nije mogao do desetog trofeja…