Čilić ekspresno u drugo kolo Wimbledona

0

Najbolji hrvatski tenisač, lanjski finalist i treći nositelj ovogodišnjeg Wimbledona, Marin Čilić bio je uvjerljiv u prvom kolu. Nadigrao je Japanca Yoshihita Nishioku sa 6:1, 6:4, 6:4 u njihovom prvom međusodnom dvoboju koji je trajao jedan sat i 45 minuta.

Čilić je sjajno otvorio dvoboj sa 7 godina mlađim (29-22) i 251 mjesto slabije rangiranim (5-256) Japancem, koji je u ožujku prošle godine došao do 58. mjesta na ATP ljestvici, ali je u Miamiu ozlijedio lijevo koljeno i pauzirao je 9 mjeseci. Marin je u prva četiri gema ukupno izgubio samo 5 poena, u petom gemu je spasio dvije break-lopte i riješio prvi set za nepunih pola sata.

U drugom setu je Čilić načinio break za 2:1 i mirno držao servis, uz samo 4 izgubljena poena, a kod 5:3 je na servis protivnika propustio četiri set-lopte. U trećem setu je kod 0:1 izvukao 0-40, a kod 1:1 propustio 15-40. I kod 2:2 je imao priliku odizeti servis Nishioki. Kod 3:3 je došao do 0-40 i realizirao prvu priliku.

Čilić će u drugom kolu u srijedu igrati s boljim iz dvoboja australskog kvalifikanta Jasona Kublera i Argentinca Guida Pelle.