Vekić bez četvrtfinala

0

Hrvatski tenis neće imati predstavnika u četvrtfinalu pojedinačne konkurencije 132. Wimbledona. Donna Vekić izgubila je u osmini finala od 13. nositeljice, Njemice Julije Goerges, s 3:6, 2:6.

Bio im je to drugi međusobni susret i druga pobjeda Goerges koja je bila bolja i lani u 2. kolu Budimpešte (6:2, 6:2).

Meč je trajao sat i 15 minuta. Goerges je u 5. gemu prvog seta oduzela servis Donni Vekić, koja je u sljedećem gemu propustila četiri prilike za povratak na 3:3, a u 9. igri nakon 40-15 još jednom izgubila svoj početni udarac. Njemica je otvorila drugi set s 3:0, kod 3:1 je Vekić imala dvije break-lopte, ali je Goerges u gemo s čak 6 izjednačenja uspjela zadržati prednost. Nove tri prilike imala je Vekić kod 4:2, nije ih realizirala, a Goerges je potom došla do 0-40 i iskoristila drugu meč-loptu.