Ćorić u Šangaju okrenuo Stana Wawrinku

0

Borna Ćorić ušao je u 2. kolo ATP Masters 1000 turnira Rolex Shanghai Masters pobjedom protiv Švicarca Stana Wawrinke s 4:6, 6:4, 6:3.

Meč je trajao dva sata. Wawrinka je došao do breaka u 7. gemu, a Ćorić je kod 4:5 propustio 15-40. Imao je Wawrinka dvije prilike i u 7. gemu drugog seta, koje nije iskoristio. Ćorić je to kaznio u 10. gemu iskoristivši svoju petu break-loptu u meču. Ćorić je riješio meč breakom za 3:1 u trećem setu. Prvi put je pobijedio Švicarca u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju. Sljedeći protivnik bit će mu američki kvalifikant Bradley Klahn koji je izbacio Australca Nicka Kyrgiosa.

Marin Čilić je kao peti nositelj u Šangaju slobodan u prvom kolu. Prvi protivnik će mu biti Čileanac Nicolas Jarry. Drugi nositelji Mate Pavić i Oliver Marach, te osmi nositelji Ivan Dodig i Nikola Mektić izravno su u 2. kolu parova. Pavić i Marach igrat će u osmini finala protiv Franka Škugora i Dominica Inglota, a pobjednici bi se u četvrtfinalu mogli sresti s Dodigom i Mektićem.