London: Hrvatska izgubila od Engleske 2:1

0

Hrvatska nogometna reprezentacija na londonskom Wembleyu je izgubila od Engleske 2:1 u posljednjem kolu A lige UEFA Lige nacija. Gol za Hrvatsku dao je Kramarić u 37. minuti.

Vatreni su tako završili na posljednjem mjestu skupine s četiri boda, dok su domaćini prestigli Španjolsku i osvojili prvo mjesto te će nastupiti sljedeće godine u Portugalu na Final Fouru. Izabranici Zlatka Dalića loše su otvorili prvo poluvrijeme, ali u drugo su ušli puno odlučnije. Isplatilo se u 57. minuti kada Kramarić zabija za vodstvo, ali su Englezi prvo izjednačili u 78. minuti, kada je zabio Lingard, a za potpuni preokret pobrinuo se Kane u 85. minuti.

Hrvatska je porazom ispala u B skupinu Lige nacija, a ovisno o drugim rezultatima vidjet će se hoće li biti nositelj za predstojeće kvalifikacije za Europsko prvenstvo.