LP: Golovi Vlašića, Kramarića i Mandže, Kovačev Bayern uvjerljiv

0

Odigrano je pola petog kola nogometne Lige prvaka. Nakon Barcelone, osminu finala su još osigurali Ajax, Bayern, Manchester City, Roma, Real, Juventus i Manchester United.

U skupini E je Ajax u Ateni s 2:0 dobio AEK. Tragičar je bio Marko Livaja koji je prve četiri utakmice propustio zbog crvenog kartona, a jučer je dobio još jedan. Igrao je rukom sredinom drugog poluvremena, nakon čega je Ajax poveo iz penala, a četiri minute kasnije osigurao pobjedu i prolaz. Bayern je s 5:1 tukao Benficu pa je Niko Kovač zadržao mjesto trenera.

U skupini F je Kramarić dao prvi gol u povratku Hoffenheima s 0:2 na 2:2 protiv Šahtar Donjecka. Gosti su u nadoknadi s igračem više ipak pobijedili s 3:2. Lyon i Manchester City su odigrali 2:2 pa su i jedni i drugi prošli dalje.

U skupini G su Roma i Real osigurali prolaz zahvaljujući pobjedi Viktorije Plzenj u Moskvi. CSKA je poveo sjajnim penalom Nikole Vlašića, ali su gosti slavili s 2:1. Real je s 2:0 slavio u Rimu. Modrić je odigrao 80 minuta za Real, a Ćorić zadnjih pola sata za Romu.

U skupini H je Mandžukić na asistenciju Ronalda donio Juventusu 1:0 protiv Valencie, a Fellaini u nadoknadi 1:0 protiv Young Boysa.