Petra Martić u četvrtfinalu Zhengzhoua

0

Petra Martić ušla je u četvrtfinale milijun i pol dolara vrijednog WTA Premier turnira u kineskom Zhengzhouu. U 2. kolu je svladala Francuskinju Fionu Ferro.

Martić (WTA 23) je slavila s 3:6, 6:1, 6:2 nakon stotinjak minuta igre. Ferro (WTA 61) je dobila prvi set u kojem je Martić kod 1:1 propustila 0-40, a potom izgubila servis. U drugom setu je Ferro kod 1:1 imala break-loptu, a Martić dobila 10 od sljedećih 11 gemova. Onaj jedan je izgubila na svom servisu kad je Ferro vratila break na početku trećeg seta i izjednačila na 1:1.

Martić je tako u Kini, gdje je postavljena za 7. nositeljicu, već zaradila 100 bodova i 41.075 američkih dolara. Sljedeća protivnica bit će joj bolja iz dvoboja 4. nositeljice, Bjeloruskinje Aryne Sabalenke, i Latvijke Jelene Ostapenko. One će se sastati u četvrtak u 8 sati ujutro po našem vremenu. Od Sabalenke je Martić izgubila u 1. kolu Cincinnatija (1:6, 4:6) dok je protiv Ostapenko ostvarila dvije pobjede, ove godine u četvrtfinalu Birminghama (6:7(4), 7:5, 6:1) i lani u 2. kolu Indian Wellsa (6:3, 6:3). U Birminghamu je Ostapenko imala 7:6, 4:0, a Martić je spasila čak 5 meč-lopti.