Dino Sinovčić osvojio zlato na 100m leđno

0

Splićanin Dino Sinovčić svjetski je prvak na 100 m leđno! Dino, očlan PK Cipal iz Splita, je u Londonu na WPS svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Aquatic Centru Queen Elizabeth  u disciplini 100 leđno, kategorije S6, osvojio zlatnu medalju.

Do zlata Dino je došao isplivavši vrijeme od 1:15.46. Srebro je osvojio Kinez Hong Yang s vremenom 1:15.47, dok je brončani Argentinac Matias De Andrade s 1:16.91.

Presretan sam. Doista su nijanse odlučivale o ovom sjajnom rezultatu, jer sam samo za stotinku bio brži od Kineza. Nakon europskog zlata iz Dublina, prošle godine, večeras sam osvojio zlato. Nitko sretniji od mene. Samo da me u pripremnom razdoblju za Tokyo mimoiđu ozljede, vjerujem da ću biti spreman za napad na paraolimpijsko zlato“ izjavio je neposredno po završetku utrke Dino Sinovčić.

U jutarnjim kvalifikacijama Dino je isplivao drugo vrijeme od 1;16,90.