Težak poraz Hajduka na Poljudu od Rijeke 0:4

0

Rijeka je na Poljudu, pred 14.000 gledatelja, u utakmici 17. kola pobijedila Hajduk 4:0 golovima Acostyja u 45., Raspopovića u 82., Gorgona u 88. i Halilovića u 93. minuti.

Hajduk je bio bolji, ali je Rijeka bila spretnija i bolje koristila svoje prilike. Hajduk je dobro počeo, Eduok i Jardi su u 21. minuti u razmaku od pet sekundi pogodili vratnice. Rijeka je povela pred sam kraj poluvremena pogotkom Acostyja, koji je zabio za vodstvo 1:0.

U potpuni rizik ušao je trener Hajduka Damir Burić u završnici utakmice, izvadio je jednog od dvojice stopera i vratio Hamzu u zadnji red. To je Rijeka iskoristila u završnih deset minuta i zabila čak tri gola.

Na ljestvici Dinamo ima 38 bodova i utakmicu manje, Hajduk 31, Lokomotiva i Rijeka po 28, s tim da Rijeka ima utakmicu manje, a Osijek ima 27 bodova.