Split poražen od Zadra

0

Zadar je u 16. kolu HT Premijer lige pobijedio Split 92:74 (15:23, 21:12, 32:14, 24:25) i stigao do 15. pobjede ove sezone u hrvatskom prvenstvu.

Domaći su u Višnjiku krenuli bolje i poveli 13:9 nakon pet minuta, a onda do kraja četvrtine ubacili svega dva koša, a gosti otišli na mini-odmor s prednošću 15:23.

Međutim, Zadrani su preokrenuli već u drugoj četvrtini i s vodstvom 36:35 otišli na odmor, a u trećoj četvrtini su dodali gas, riješili je 32:14 i prelomili utakmicu. Do kraja je Zadar   zadržao veliku prednost i prekinuo niz Splita od pet vezanih pobjeda u svim natjecanjima.

Do 15. pobjede Zadar su predvodili Martin Junaković s 23 i Jure Planinić s 14 poena, dok je kod Splita najefikasniji bio James Washington s 12 poena, a po 11 poena dodali su Toni Perković i Darko Bajo.

Na ljestvici vodi Zadar s omjerom 15-1. Druga je Cibona s 12-3 i ima utakmicu manje, dok je Split treći s 11 pobjeda i pet poraza.