Kup Krešimir Ćosić: Cibona bolja od Šibenke

0

Cibona je prvi polufinalist hrvatskog košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić. U Zadru je Cibona i treći put ove sezone bila bolja od Šibenke, i to sa 106:93.

Šibenka je u prvoj četvrtini povela 24:21, a na kraju prve četvrtine izjednačila na 30:30. Cibona je krajem druge četvrtine imala 11, a početkom treće četvrtine 12 poena prednosti (61:49). Šibenka se približila na 66:65 i imala napad za vodstvo koji nije realiziran. Serijom 8:0 Cibona se 6 minuta prije kraja odvojila na 93:81, a na ulasku u završne tri minute i na maksimalnih 104:90. Ivan Novačić ubacio je 31 poen za Cibonu, a Toni Nakić 21 za Šibenku.

Cibona čeka pobjednika utakmice Gorica-Hermes Analitica koji se igra u 15.30. U 18 sati se sastaju Split i Pula 1981, a u 20.30 Zadar i Sonik Puntamika. Polufinala su sutra u 18 sati te u 20.30, a finale je u subotu u 17.30.