Krešo se vratija doma: Zadru Kup nakon 13 godina!

0

Košarkaši Zadra pobjednici su Kupa Krešimir Ćosić. U dvorani Krešimir Ćosić pobijedili su Cibonu s 89:76 (20:24, 19:19, 27:16, 23:17).

Do sredine treće četvrtine i vodstva 59:52 gosti su kontrolirali utakmicu. Zadar je zadnje 4 minute treće četvrtine dobio s 14:0, a prvih 5 minuta četvrte s 13:5 i nakon 79:64 mirno priveo utakmicu kraju.

Dominik Mavra je u pobjedu ugradio 20 poena i 9 asistencija, kapetan Ive Ivanov 18 poena i 6 skokova, a australski Hrvat Dominic Gilbert 15 poena i 9 skokova. Kod Cibone su se istakli Mate Vucić s 20 poena i 11 skokova, te Josip Bilinovac s 15 i Matic Rebec s 14 poena. Sjajnu atmosferu podigla je svojim nastupima plesna grupa Spalatine splitskog kluba Noa.

Zadar i Cibona su se posljednji put sreli u finalu prije 15 godina u Jazinama kad je Zadar poveo 3:2 u međusobnim finalima Kupa. Zadar, Cibona i Cedevita, koja je posljednjih 6 godina osvajala ovaj trofej, imaju po 7 naslova u Kupu Krešimiŕ Ćosić. Cibona je rekorder po broju izgubljenih finala, ovo joj je bio čak 11. poraz