Split slavio u Domžalama

0

Košarkaši Splita u pretposljednjem su, 21. kolu Druge ABA lige u Domžalama nadigrali Helios Suns s 85:79. Sa Širokim će za tjedan dana na Gripama igrati za plasman u doigravanje.

Domaća je momčad dva puta povela u prvoj (9:6, 12:10) i dva puta u drugoj četvrtini (36:34, 39:38). Sve drugo bilo je, uz nekoliko izjednačenja, na strani Splita.

Na poluvremenu je bilo 46:43. U 24. minuti su zakucavanjem Baje na pas Morrisa gosti stekli osjetniju prednost – 60:50.

Imao je Split još 65:55 i 70:60 da bi se tricama Omana na kraju treće i Pelka početkom treće četvrtine Helios Suns primakao na 73:70. Split je odgovorio s 10 poena zaredom i tri minute prije kraja poveo 83:70.

Bajo je upisao 16, Marčinković 15, a Kedžo 14 poena. Za Helios Suns su po 16 poena dali Mahkovic i Oman.

Kolo prije kraja Borac iz Čačka ima 19 pobjeda, MZT Skopje Aerodrom i Split po 12, a Sutjeska iz Nikšića i Široki po 11.