Split u Beogradu promašio šut za pobjedu protiv Crvene zvezde

0

Iako su 30 minuta vodili, košarkaši Splita izgubili su u Beogradu od Crvene zvezde sa 76:78 (24:18, 18:20, 17:22, 17:18) u 7. kolu ABA lige.

Na krilima raspoloženih Antonija Vrankovića i Marka Lukovića došli su Žuti do šuta za pobjedu, ali su nažalost ostali bez nje iako su je po prikazanoj igri zaslužili. Presudilo je euroligaško iskustvo domaće momčadi.

Poveo je Split 9:2 i 20:10, u drugoj četvrtini dva puta i s po 13 poena razlike (31:18, 33:20). Serijom 18:7 približila se domaća momčad na 40:38. Split je odgovorio serijom 15:3 za najveću prednost, 55:41. Dvije i pol minute do kraja treće četvrtine Split je imao 59:49, samo da bi Crvena zvezda serijom 11:0 prvi put povela, 60:59, na samom kraju treće četvrtine. Split je još uspio povesti 61:60 i izjednačiti na 63:63. Đoković je na ulazu u završnih 10 minuta promašio tricu za novo vodstvo, a Marčinković tri minute prije kraja tricu za izjednačenje kod 72:69.

Minutu prije kraja Luković je zabio tricu i Split je ipak uspio povesti, 76:74. Ali jedna izgubljena lopta omogućila je domaćoj momčadi da dođe do 78:76, samo 39 sekundi prije kraja. Potom je Čampari suđen faul u napadu. Split se obranio, Luković je 6 sekundi prije kraja potegao tricu za pobjedu, ali nije pogodio. Čampara je uhvatio odbijenu loptu, ni njegov šut za produžetak nažalost nije prošao kroz obruč.

Dva dana nakon što je u Pioniru (dvorana Aleksandar Nikolić) sa 73:67 u Euroligi slavio madridski Real, malo je nedostajalo da Crvenu zvezdu na njenom parketu sruši još jedan bivši europski prvak, Split.

Split: Perković, Rebić, Perasović, Kedžo, Đoković 2, Marčinković 12, Šarić, Bajo 2, Čampara 3, Vranković 21 (i 12 skokova!), Luković 25, Mesiček 11.