Košarkaši Splita na Gripama izgubili od Partizana

0

Košarkaši Splita su u 13. kolu ABA lige pretrpjeli deveti poraz. Na Gripama su izgubili od beogradskog Partizana sa 74:86, što je i najveća razlika na utakmici.

Po četvrtinama je bilo 21:24, 21:24, 22:22 i 10:16.

Split je dobro otvorio utakmicu i sredinom prve četvrtine vodio 15:8. Partizan je nakon minute odmora odgovorio serijom 9:0. Početkom druge četvrtine bilo je 24:24, uslijedilo je 8 uzastopnih poena gostiju. Sredinom druge četvrtine Split se primakao na 35:36, a krajem treće četvrtine na 64:68, nakon što je Partizan dva puta imao 10 poena prednosti. U završnici je sa 70:81 Split prišao na 74:81, ali su do kraja Žuti s nekoliko izgubljenih lopti omogućili gostima mirnu završnicu.

Za 11. pobjedu Partizana protiv Splita u 11 međusobnih utakmica u ABA ligi najzaslužniji je Ognjen Jaramaz s 29 poena. Split su predvodili Marko Luković s 18 i Blaž Mesiček sa 16 poena.