Rezultati 16. kolo HT Premijer lige košarkaša

0

U 16. kolu HT Premijer lige košarkaša igrali su Split-Sonik Puntamika 92:70, Zadar-Vrijednosnice Osijek 73:70 i Šibenka-Gorica 67:79. Zadar je zadržao prvo mjesto s omjerom pobjeda i poraza 12:2, Cibona i Gorica imaju 10:3, Split 10:4, a Sonik Puntamika 10:5.

Adria Oil Škrljevo je na omjeru 6:8, Šibenka ima 5:7, Zabok 6:9, Vrijednosnice Osijek 5:9, Alkar 4:10, Furnir 3:10, a Hermes Analitica 1:13.

Na Gripama je Split uzvratio Soniku za poraz u Jazinama sredinom listopada (77:80). Gosti su bili ravnopravni u prve dvije četvrtine. Sredinom druge su vodili 32:24. završne dvije četvrtine pripale su Splitu s 56:31. Igrač utakmice bio je Marin Marić s 36 poena i 8 skokova. Za Sonik je 15 poena upisao dojučerašnji junior Splita Lovre Runjić.

U Višnjiku su Osječani s novoim trenerom, Zadraninom Stipom Šarlijom, bili blizu iznenađenja. Kod 63:63 su propustili dva napada za vodstvo, kod 65:63 minutu prije kraja promašili tricu, a sa zvukom sirene još jednu. Vuković je upisao 14 poena, Junaković 13, a Onuaku je uz 11 poena imao i 15 skokova. Goste je predvodio Robert Kujundžić s 15 poena.

Šibenka je na Baldekinu dobila prvu četvrtinu 25:13 i na poluvremenu imala 10 poena prednosti. Ali u nastavku je Gorica dala 46, a Šibenka tek 24 poena.Milija Miković je dao 26, a Henrik Širko 18 poena uz 10 skokova. Goricu je predvodio Lovro Mazalin s 18 poena i 9 skokova, Krešimir Ljubičić je ubacio 15 poena uz 9 skokova, a Maj Kovačević i Karlo Uljarević po 12 poena.