Zadar protivnik Splita u finalu Kupa Krešimir Ćosić

0

Zadar i Split sastat će se i treći put u osam dana. U subotu će u Omišu igrati finale Kupa Krešimir Ćosić.

Nakon što je Split na Gripama dobio Furnir s 95:83, Zadar je na Višnjiku svladao Cibonu s 84:82. Po četvrtinama je bilo 19:19, 25:15, 19:16, 21:32. Cibona je vodila 3:2, 5:4 i 18:17. Zadar se odvojio s 22:21 na 35:24. Gosti su odgovorili serijom 10:2 i došli na 3 poena zaostatka. Zadrani su odgovorili sa 7 poena u nizu. Nakon 47:37 opet zagrebačka momčad radi seriju 10:2 i dolazi na samo 2 poena zaostatka, 49:47. U gotovo 6 minuta samo je Bursać bio strijelac za branitelja naslova. Završne dvije minute treće četvrtine pripale su Zadru s 12:1 za 63:50.

U zadnje 4 minute i 30 sekundi Zadar je ušao sa 75:62. Sve je upućivalo na mirnu završnicu. Ali Kup je posebno natjecanje. Minutu i pol prije kraja Cibona je smanjila na 79:76. Pola minute do kraja opet se činilo da je sve gotovo, Mavra je pogodio za 83:76. Darko Planinić je pogodio dva bacanja, Carter samo jedno, Darko Planinić je zakucao za 84:80. Mavra je promašio oba, Markota pogodio dva, a treće namjerno promašio kod 84:82. Do kraja je ostalo tek 5 sekundi. Darko Planinić je uhvatio loptu, ali je promašio polaganje. Sviran je sumnjiv prekršaj Cartera pa je Darko Planinić dobio priliku odvesti utakmicu u produžetak. Ali prvo je bacanje promašio, pa je namjerno promašio i drugo, a Vuković je uhvatio loptu kojom je Zadar zadržao izglede za obranu naslova.