Novi poraz Zadra u ABA ligi

0

Košarkaši Zadra izgubili su u dvorani Krešimir Ćosić u 21. kolu ABA lige od FMP-a sa 63:76 (15:10, 22:26, 16:20, 10:20).

Istog su protivnika prije tri mjeseca dobili u Beogradu s 99:89 pa će u slučaju izjednačenog omjera pobjeda i poraza na kraju sezone FMP biti u prednosti. Po 7 pobjeda imaju Partizan, FMP i Cibona, po 6 Zadar, Split i Krka, a 4 Borac iz Čačka. Najslabija od ovih 7 momčadi igrat će kvalifikacije za ostanak u ABA ligi.

Otvorio je Zadar utakmicu s 9:0, imao i 20:10, a prvo izjednačenje bilo je 36:36 pred kraj druge četvrtine. U 23. minuti su gosti prvi put poveli, 42:43. Zadnja domaća prednost bila je 49:47, zadnje izjednačenje 51:51. Završnih 10 minuta u potpunosti je pripalo FMP-u, Zadar je ostao na 10 poena u posljednjoj četvrtini.
Nemanja Nenadić predvodio je FMP s 24 poena, 17 je dao Marko Pecarski. Kod Zadra su najviše upisali Onuaku 12, Carter 11 i Justice 10.