Split u produžetku slavio na Baldekinu

0

Split je svladao Šibenku na Baldekinu u dalmatinskom derbiju 25. kola HT Premijer lige. Nakon produžetka je bilo 96:88 (24:25, 14:19, 26:19, 20:21, 12:4).

Imala je Šibenka u trećoj četvrtini 14 poena prednosti (56:42). Split je odgovorio serijom 22:4 u sljedećih 7 minuta za 64:60. Šarić je ubacio tricu za 64:43.

Četvrtu četvrtinu otvorio je tricom Bašić za vodstvo Šibenika, ali je uzvratio Čampara. Prednost je selila s jedne na drugu stranu. Na ulazu u završnih 5 minuta Perković je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 72:72. Šibenik je napravio seriju 9:2 i polaganjem Širka minutu i 20 sekundi prije kraja poveo 81:74.

Šariću je sviran nesportski prekršaj na Babiću koji je pogodio jedno od dva bacanja. Đoković je promašio tricu, Perasović skočio u napadu, a Luković tricom smanjio na 81:78. Bašić je pod pritiskom bacio loptu u aut, a Đoković s dva bacanja smanjio na 81:80. Bilo je to minutu prije kraja.

Promašio je Freeman, ali i Babić. Širko je pogodio dva bacanja, a Perasović zakucao. Širko je 10 sekundi prije kraja promašio drugo bacanje kod 84:82. Babić je s druge strane pogodio oba za produžetak.

Split je dva puta poveo, Šibenik dva puta izjednačio. Minutu prije kraja Luković je pogodio dva bacanja za novu prednost Splita. Vlaić nije pogodio, Babić je skočio i potom pogodio tricu za 93:88. Izgubio je živce trener Šibenke Dženan Rahimić. Pozvao je minutu odmora, vikao na svoje igrače i nekoliko puta tresnuo trenersku tablu o parket. Suci su to kaznili tehničkom, a uskoro i drugom, isključujućom. Bio je to kraj, Luković je pogodio tri slobodna bacanja za pobjedu Splita.

Split je tako uzvratio za neugodnih 96:111 koliko je u istoj dvorani bilo 2. prosinca. U međuvremenu su igrali i na Gripama, Split je bio bolji 19. siječnja sa 108:77.

Mladi Ivan Perasović predvodio je Split s 20 poena i 11 skokova, na parketu je proveo čak 36 i pol minuta. Marčinković i Babić su dali po 15. Roko Ukić nije ulazio u igru. Za Šibenku je 30 ubacio Freeman, po 20 Šarić i Širko, koji je imao i „rodmanovskih” 16 skokova.

Zadar ima omjer pobjeda i poraza 21-4, Split i Cibona 20-5, Gorica 19-6, Sonik Puntamika 15-10, AO Škrljevo 13-12, Zabok 11-14, Šibenka 10-15, Alkar 7-18, Vrijednosnice Osijek 6-19, Furnir 5-20, Hermes Analitica 3-22.