Barakude protiv Mađarske u četvrtfinalu Olimpijskih igara

0

Hrvatski vaterpolisti će u četvrtfinalu olimpijskog turnira u Tokiju igrati s Mađarskom. Ostali parovi su Španjolska-SAD, Grčka-Crna Gora i Italija-Srbija.

Hrvatska je u 5. kolu skupine B, izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini, izgubila od Španjolske s 4:8 (1:2, 0:1, 2:4, 1:1).

Dva gola je dao Bukić, a po jedan Macan i Fatović. Bijač je imao 7, a Marcelić, koji je branio u zadnjoj četvrtini, 4 obrane.

Španjolska je vodila od početka, rezultat nijednom nije bio izjednačen. Hrvatska je držala priključak do sredine treće četvrtine (4:3) da bi Španjolci s tri gola zaredom prelomili utakmicu.

Prethodno je u izravnom dvoboju za 3. mjesto Srbija bila bolja od Crne Gore s 13:6. U skupini A su igrali Grčka-SAD 14:5 i Mađarska-Italija 5:5. Grčka je prva s 9 bodova, Italija druga s 8, Mađarska treća sa 7, a Sjedinjene Američke Države su ranije osigurale četvrto mjesto s 4 boda