Splitski Jadranaši nadigrali Jadran iz Herceg Novog

0

Vaterpolisti splitskog Jadrana nadigrali su Jadran iz Herceg Novog s 15:10 (4:3, 4:4, 4:2, 3:1) u 1. kolu B skupine 1. kruga kvalifikacija za LEN Ligu prvaka.

Crnogorska momčad nijednom nije povela, tek je uspjela izjednačiti na 1:1 i 3:3. Sredinom treće četvrtine je posljednji put došla na gol zaostatka, 9:10. Za splitski Jadran je u prvom službenom nastupu Konstantin Harkov zabio 6 golova i pokazao da će biti veliko pojačanje. Ne samo za klub, nego i za hrvatsku reprezentaciju za koju bi u veljači 2022. trebao steći pravo nastupa.

Četiri je gola zabio Jerko Marinić-Kragić, dva Marin Delić, a po jedan Zvonimir Butić, Duje Pejković i Antonio Dužević. Luka Podrug je solidno branio u prve dvije, a Mate Anić sjajno u završne dvije četvrtine.

Jadran će u četvrtak igrati s grčkim Apollon Smyrnisom koji je s 18:15 svladao ruski Sintez Kazanj.

U skupini su još mađarski OSC Budimpešta, litvanski EVK Žaibas i turski Enka Istanbul. Četiri najbolje momčadi ući će u drugi od tri kruga kvalifikacija.