Vozač mopeda napao policajku u Trogiru

0

Policijski službenici Policijske postaje Trogir proveli su kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjim muškarcem zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Prisila prema službenoj osobi.

Naime,  jučer 01. rujna policijska službenica, tijekom redovite ophodnje zatekla je muškarca kako mopedom upravlja bez zaštitne kacige, vozeći pritom po nogostupu i u suprotnom smjeru jednosmjerne ulice.

Nakon što je uz pomoć svjetlosne i zvučne signalizacije zaustavljen, odbio je dati na uvid vozačku dozvolu te ju je  verbalno napao, a potom nastavio vožnju.

Nakon toga je parkirao u dvorištu ispred kuće. Policijska službenica ga je sustigla i pokušala provjeriti identitet, no muškarac je nastavio s vrijeđanjem i fizički nasrnuo na nju.

U daljnjem naguravanju policijska službenica je uporabom sredstava prisile spriječila nastavak napada, dok se muškarac udaljio i otišao u kuću. Uhićen je  i nad njim je provedeno kriminalističko istraživanje. Policijska službenica je zadobila lakše tjelesne ozljede, a muškarac je odbio liječničku pomoć.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja 59-godišnjak je, uz kaznenu prijavu, predan pritvorskom nadzorniku.