NBA: Bogdanović 10 za pobjedu Netsa

0

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović ugradio je 10 poena, 3 skoka i 3 asistencije u pobjedu Brooklyn Netsa nad Philadelphia 76’ersima sa 100:91.

Bogdanović je u prvoj četvrtini pogodio dvije trice i jedan šut za 2 poena. Na kraju treće četvrtine dvicom je otvorio ključnu seriju Netsa 20:6, nakon što su prethodnih 10 minuta domaći dobili s 32:16 i poveli 74:68. Prvo ime Netsa bio je Talijan Andrea Bargnani s najboljim učinkom sezone, 23 koša. Philadelphia ni nakon 13 utakmica na gostovanjima ne zna za pobjedu, dok su Netsi dobili 6 od posljednjih 7 domaćih susreta. Netsi ostaju na pretposljednjem mjestu Istočne konferencije s omjerom 7-15, Sixersi su posljednji s tek jednom pobjedom iz 23 utakmice.

Sacramento je svladao New York s 99:97, i jedni i drugi ostaju daleko od mjesta u doigravanju. Chicago je dobio Clipperse s 83:80, uz 24 koša Pau Gasola, u zanimljivom srazu 5. momčadi Istoka i 4. momčadi Zapada. Oklahoma je nadigrala Atlantu Nevena Spahije sa 107:94 i tako učvrstila 3. mjesto na Zapadu. Atlanta je pala na 8. mjesto Istoka, posljednje koje vodi u doigravanje. Igrač utakmice bio je Kevin Durant s 25 koševa, 12 skokova i 10 asistencija ostvarivši svoj sedmi triple-double učinak u karijeri.