NBA: Bogdanović 9, Hezonja 5 poena

0

Brooklyn je do svoje dvete pobjede u sezoni stigao u American Airlines Areni protiv Miamia a Bojan Bogdanović je postigao 9 poena uz 6 skokova za 28 minuta.

Za iznenađenje su najzaslužniji Wayne Ellington i Brook Lopez s po 26 koševa dok su kod Heata po 24 koša postigli Chris Bosh i Dwyane Wade. Orlando je sa 104:89 nadigrao New Orleans i sada je na omjeru pobjeda i poraza 18-13 što mu trenutno donosi sedmo mjesto Istočne konferencije. Crnogorac Nikola Vučević je opet briljirao – 28 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja je ubacio 5 poena za 11 minuta.

Na Istoku su odigrana dva derbija. Indiana je uz 26 poena Monte Ellisa s 93:87 dobila Atlantu našeg trenera Nevena Spahije dok je Chicago sa 104:97 dobio Toronto kojemu nije pomoglo ni 28 poena Kylea Lowrya. Kemba Walker je postigao 38 koševa za Charlotte Hornetse koji su u zadnjih pet minuta slomili otpor Los Angeles Lakersa, San Antonio je teže od očekivanog u AT&T Centeru svladao Minnesotu bez Damjana Rudeža a Cleveland je slavio u Phoenixu kojemu je to peti poraz u nizu. Philadelphia se dobro držala na gostovanju kod Utaha, 34 sekunde prije kraja vodili su s 91:89 samo da bi Gordon Hayward zabio tricu a Trevor Booker i Rodney Hood s crte za slobodna bacanja spriječili senzaciju. Do 29 pobjede u sezoni Golden State je stigao u dvoboju sa Sacramentom a Stephen Curry je vjerovali ili ne u zadnje tri minute treće četvrtine postigao 17 koševa, 5 trica iz isto toliko pokušaja.