NBA: Bogdanović 14 koševa, Netsi dobili

0

Brooklyn je prekinuo crnu seriju od deset poraza u nizu na svom parketu. U Barclays Centeru Netsi su u gradskom derbiju sa 110:104 pobijedili New York bez ozlijeđenog Carmela Anthonya.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović konačno je proradio, 14 poena, trice 4-5, uz 4 skoka za 23 minute. U zadnja tri susreta Bogdanović je iz igre gađao nevjerojatnih 0-16!

Vijest dana u najjačoj ligi Svijeta svakako je treći poraz u sezoni branitelja naslova Golden State. Warriorsi su bez Draymonda Greena koji je dobio odmor sa 112:110 izgubili kod Denvera. Nuggetsi su umalo prosuli plus sedam u zadnjoj minuti, čak je i Klay Thompson promašio tešku tricu za pobjedu. Stephen Curry je zabio 38 koševa uz 9 asista ali svakako vrijedi izdvojiti 28 poena talijanskog reprezentativca Danila Galinarija. Atlanta našeg trenera Nevena Spahije doživjela je težak poraz na gostovanju kod Charlottea. Kemba Walker je s 23 poena predvodio Hornetse koji su tako prekinuli niz od sedam poraza.

Washington je u Verizon Centeru sa 106:101 svladao Milwaukee dok oslabljeni Dallas bez nekoliko važnih igrača koji su dobili odmor nije imao nikavih šansi u gostima kod Oklahoma Citya. New Orleans je iznenadio u gostima Sacramento, LA Clippersi su do desetog trijumfa u nizu stilgi bez bez startne centarske linije, bolesnog DeAndre Jordana i ozlijeđenog Blakea Griffina. Sa 104:90 su nadigrali Miami koji je bio bez Slovenca Gorana Dragića.