Kraj za Konjuh

0

Nakon što je prošla dva kola kvalifikacija, Ana Konjuh tijesno je izgubila od Dankinje Caroline Wozniacki u 1. kolu 2.5 milijuna $ vrijednog WTA turnira u Dohi.

13. nositeljica i 22. tenisačica svijeta, nekad broj 1 na WTA ljestvici, Wozniacki je tek nakon 2 sata i 37 minuta igre svladala 59 mjesta slabije rangiranu (WTA-81) i 7 i pol godina mlađu (25-18) Dubrovčanku s 4:6, 6:3, 7:5. Konjuh je u meč ušla bez respekta i otvorila ga s 3:0 uz dva breaka. Wozniacki se vratila na 4:4, samo da bi Konjuh novim breakom uzela prvi set. Drugi je set Dankinja otvorila s 3:0, s tim što je kod 2:0 Konjuh imala čak 5 prilika za povratak izgubljenog servisa. U trećem je setu Wozniacki dva puta oduzela servis Ani Konjuh, za 2:1 i 5:2. Borbena Konjuh je pri tom rezultatu spasila jednu, a dva gema kasnije, također protiv servisa, još četiri meč-lopte, od čega tri uzastopne! Izjednačila je na 5:5, no tada je izgubila svoj servis bez osvojenog poena. Ni tu nije bio kraj, u posljednjem je gemu Konjuh došla do 15-40 na servis protivnice. Te su dvije break-lopte ostale neiskorištene, a Wozniacki je trebala još četiri prednosti da bi realizirala svoju ukupno devetu meč-loptu i ušla u drugo kolo.