Rijeka-Hajduk: 1:0

0

U derbiju 24. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica svladala Hajduk sa 1-0 (0-0), dok je u drugom susretu igranom u subotu Lokomotiva kao gost nadigrala Osijek sa 3-1 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Miral Samardžić u 49. minuti, a domaći su minimalnu prednost sačuvali i s igračem manje nakon što je u 66. minuti zbog dva žuta kartona isključen Maleš. Dvostruki strijelac za Lokomotivu u Gradskom vrtu bio je Grezda (6, 90), jedan pogodak dodao je Andrijašević (83), dok je Perošević (81-11m) nakratko vratio nadu domaćima u osvajanje boda.

U petak je Inter u Zaprešiću svladao Slaven Belupo sa 2-1, dok su Zagreb i Istra 1961 u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1. Kolo će u nedjelju zaključiti Dinamo i Split u Maksimiru (15 sati).

Na vrhu je Dinamo sa 51 bodom, druga Rijeka ima 49, a treći Hajduk 42. Slijedi Split sa 36, peta Lokomotiva također ima 36, iza nje je Inter sa 29, pa Slaven Belupo sa 24, dok osmoplasirana Istra 1961 ima 21 bod. Osijek je deveti sa 20 bodova, a posljednji Zagreb ima 10. (Hina)