Čudesni preokret West Hama

0

Rijetko viđen preokret izveli su nogometaši West Hama. Momčad Slavena Bilića gubila je kod Evertona 2:0, pri čemu su domaći imali i penal, pa na kraju slavila 3:2.

Drugi strijelac lige Romelu Lukaku prometnuo se iz junaka u tragičara. U 13. minuti je zabio svoj 18. gol (jedan više ima Vardy iz Leicestera), da bi već u 34. Mirallas dobio isključujući drugi žuti karton. Everton je i s igračem manje povećao prednost preko Lennona na asistenciju Lukakua. U 69. minuti West Hamu je prijetio potop, ali je Lukaku slabo izveo kazneni udarac, a nekoliko minuta kasnije nije zabio ni kad se našao sam ispred gostujućeg vratara Adriana. Kazna za promašaje stigla je u završnih 15 minuta. Antonio je na ubačaj Noblea smanjio u 78., Sakho, također glavom, sproveo u mrežu centaršut Payeta u 81. i izjednačio, da bi Sakho uzvratio Payetu u 90. minuti asistencijom za konačnih 2:3 čime je zaokružen veliki preokret.

Tottenham i Arsenal su odigrali 2:2 (Alderweireld 60′, Kane 62’/ Ramsey 39′, Sanchez 76′), Leicester je s 1:0 slavio u Watfordu (Mahrez 56′), a Manchester City u otvaranju drugog poluvremena slomio posljednjeplasiranu Aston Villu s 4:0 (Y. Toure 48′, Aguero 50′, 60′, Sterling 66′).

Poredak prvih pet u Premiershipu: Leicester 60 bodova, Tottenham 55, Arsenal 52, Manchester City 50, West Ham 49 bodova. Manchester United ima 47 bodova i u nedjelju gostuje kod West Bromwich Albiona.