NBA: Bogdanović 18 poena, novi poraz Netsa

0

Detriot je na svom parketu sa 115:103 svladali Brooklyn za koji je Bojan Bogdanović postigao 19 poena (šut 7-16) uz 5 skokova i 2 asistencije za 33 minute. Pistonsi su utakmicu prelomili u zadnjoj četvrtini koju su dobili s 38:26.

U velikom derbiju San Antonio je AT&T Centeru s 87:79 pobijedio Golden State. Kod Spursa LaMarcus Aldridge 26 poena i 13 skokova, a Kawhi Leonard 18 koševa i 14 skokova. Stephen Curry je utakmicu završio s 14 poena uz šut za tri poena 1-12, Klay Thompson 15 poena, trice 1-7. Warriorsi su bili u igri sve do dvije i pol minute prije kraja kada su imali minus 3, 79:82. San Antonio je ostvario 44. pobjedu zaredom na domaćem parketu u regularnoj sezoni, što je drugi najduži niz u povijesti lige.

Atlanta našeg trenera Nevena Spahije upisala je i osmu pobjedu u zadnjih devet utakmica. Hawksi su sa 109:97 bili bolji od Houstona kojemu nije pomoglo ni 30 poena Michaela Beasleya. Za iznenađenje se pobrinuo Denver pobjedom na gostovanju kod Charlottea, Oklahoma City je slavila kod Indiane (Paul George 45 koševa), a Memphis je sa 113:102 iznenadio Los Angeles Clipperse. Zach Randolph je odigrao sjajnu partiju- 28 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Miami je razbio Cleveland u American Airlines Areni sa 122:101. Na poluvremenu je već bilo plus 21 za Wadea i društvo.