NBA: Bogdanović 20 poena, Hezonja 19

0

Brooklyn je Barclays Centeru sa 111:120 poražen od Washingtona, a Netsima nije pomogla ni vrlo dobra partija Bojana Bogdanovića.

Hrvatski reprezentativac je za 30 minuta postigao 20 poena uz 5 skokova i asistenciju. U zadnjoj četvrtini su Netsi postigli samo 13 poena,a u drugoj čak 41. Orlando je na svom parketu sa 107:98 pobijedio Milwaukee. Mario Hezonja je odigrao možda i najbolju utakmicu otkako je ove sezone stigao u NBA. Dubrovčanin je za 39 minuta postigao 19 koševa, imao je i 7 asistencija, 5 ukradenih lopti i 3 skoka. Iz igre je šutirao 7-11, trice 3-6, slobodna bacanja 2-2. Postigao je i ključnu tricu na dvije i pol minute prije kraja za 103:96.

Atlanta našeg trenera Nevena Spahije izbgubila je u u gostima kod Clevelanda, a Dallas je u gostima svladao Utah i osiigurao play off. Houston je ostao u utrci za posljednje osmo mjesto Zapadne konferencije koje vodi u doigravanje. James Harden i društvo su slavili kod Minnesote sa 129:105. Za Timberwolvese je Damjan Rudež odigrao 7 minuta i ostao bez učinka. Uoči zadnje utakmice u regularnoj sezoni Houston i Utah su na omjeru pobjeda i poraza 40-41.