Zagreb-Hajduk 2:3

0

U susretu zadnjeg, 36. kola Prve HNL, nogometaši Hajduka u gostima su pobijedili Zagreb s  3-2 (2-0).

Odigrane su dvije utakmice posljednjeg kola HNL-a. Hajduk je slavio s 3:2 kod Zagreba, a Rijeka 2:0 protiv Istre u utakmicama bez rezultatskog značaja.
 Hajduk je poveo 2:0 preko Bašića i Tudora, a u 58. minuti je smanjio Medić. Tudor je u 70. iz jedanaesterca zabio za 1:3, a šest minuta kasnije je i Medić svoj drugi gol postigao s bijele točke. Zagreb je od 35. minute igrao s igračem manje. Utakmica je nakratko bila prekinuta zbog jake kiše. Riječani su sezonu završili na drugom mjestu, a Hajduk na trećem.
Nogometaši Slaven Belupa slavili su protiv Splita s 2-0 (1-0).
Dinamo je proslavio 11. uzastopni naslov prvaka Hrvatske pobjedom nad Lokomotivom (4-0) u zadnjem kolu.