Čilić u finalu Ženeve!

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u finale ATP turnira u Ženevi pobjedom protiv Španjolca Davida Ferrera sa 7:5, 7:5 nakon dva sata igre.

Dvoboj susjeda na ATP ljestvici (Čilić je 11., Ferrer 12.) bolje je otvorio 6 godina stariji (34-27) Španjolac. Načinio je break za 2:1, a potom izvukao 15-40. No Čilić se vratio s 2:4 na 4:4. Uslijedio je gem s 4 izjednačenja u kojem je Čilić spasio dvije break-lopte. Kod 5:4 je Marin propustio set-loptu protiv servisa, ali je mirno odservirao za 6:5 i došao do još dvije set-lopte, 15-40. Ovaj put je realizirao prvu priliku. U drugom je setu Čilić poveo 2:0, ali nije zadržao prednost. Ferrer mu je dva puta oduzeo servis i poveo 4:3, Čilić je odmah vratio ravnotežu i kod 5:4 došao na dva poena od pobjede (0-30 i izjednačenje). Nije izborio meč-loptu, ali mu je to uspjelo dva gema kasnije. Ferrer je od 0-30 došao do 40-30 da bi Čilić s tri poena u nizu zaključio meč.

Bio im je to šesti međusobni susret. Čilić je slavio u prvom, na Australian Openu 2009. Uslijedile su četiri uzastopne pobjede Ferrera – Miami i Cincinnati iste godine, te dva puta na zemlji, Madrid 2010. i Roland Garros prošle godine. Čilić je na obali Ženevskog jezera dočekao revanš. U finalu će mu protivnik biti domaći tenisač Stan Wawrinka ili Čeh Lukaš Rosol. Čiliću će to biti prilika za 15. trofej u karijeri u jubilarnom 25. finalu.