Kraj za Vekić

0

Donna Vekić izgubila je u 1. kolu Roland Garrosa. Nadigrala ju je 15. nositeljica, Amerikanka Madison Keys, sa 6:3, 6:2 za sat i 5 minuta igre.

Vekić je izgubila servis u prvom i trećem gemu prvog seta, propustivši tri prilike za povratak kod 2:3. U drugom je setu Keys propustila dvije break-lopte za 4:0, povela 5:1, izgubila servis pa zaključila meč svojim petim breakom.

Vekić je od kvalifikacija Miamia prije dva mjeseca nanizala 8 poraza, a na pobjedu u glavnom ždrijebu nekog WTA turnira čeka još od Dohe u veljači.

Hrvatski će tenis u 2. kolu pojedinačne konkurencije predstavljati Ivo Karlović, Ivan Dodig, Mirjana Lučić-Baroni (svo troje svoje mečeve igraju u srijedu u 11 sati – Karlović s Australcem Jordanom Thompsonom, Dodig protiv Španjolca Fernanda Verdascoa, a Lučić-Baroni s Japankom Naomi Osaka), Borna Ćorić i Ana Konjuh (oni će na teren u četvrtak – Ćorić s Australcem Bernardom Tomićem, a Konjuh sa Slovakinjom Dominikom Cibulkovom).