Hrvatska bez kvalifikacija za Svjetsku skupinu

0

Hrvatska Fed Cup reprezentacija ostaje u Euroafričkoj zoni 1 nakon što je u estonskom Tallinu izgubila od Velike Britanije s 1:2.

Heather Watson je za sat i 20 minuta nadigrala Donnu Vekić sa 6:2, 6:4. Nadu je vratila Ana Konjuh koja je za sat i pol sa 6:4, 6:3 pobijedila desetu tenisačicu svijeta Johannu Kontu. Konta je u prvom setu vodila 4:2, u drugom 2:0, ali je Konjuh sjajno uzvratila za jednu od najvećih pobjeda u dosadašnjoj karijeri (uz onu protiv Agnieszke Radwanske na US Openu). Odlučila je igra parova u kojoj su Konta i Watson nakon nešto više od 2 sata igre svladale Konjuh i Dariju Jurak s 4:6, 6:4, 6:3. Prva tri gema odlučujućeg seta su otišla protiv servisa, naš par je imao 1:0 i 2:1, ali nije uspio zadržati prednost. Presudio je break Britanki za vodstvo od 5:3.

Velika Britanija će tako u travnju igrati kvalifikacije za Svjetsku skupinu 2, a Hrvatska će novu priliku za to čekati još godinu dana.