Marin Čilić u osmini finala Monte Carla

0

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ušao je u osminu finala ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu. Nadigrao je Francuza Jeremya Chardya sa 6:3, 6:0.

Meč je trajao samo 68 minuta. Godinu i pol stariji (30-28) i 63 mjesta slabije rangirani (71-8) Chardy je vratio izgubljeni servis i stigao od 0:2 do 2:2, ali je Čilić dobio 10 od preostalih 11 gemova, uključujući 7 zaredom nakon što se Francuz primakao na 3:5. U drugom je setu Čilić osvojio 26, a izgubio tek 12 poena. Tako je osvetio Bornu Ćorića, koji je u nedjelju u marokanskom Marrakechu osvoio svoj prvi ATP turnir, a jučer u tri seta izgubio od Chardya sa 6:7(3), 6:3, 3:6.

U petom dvoboju sa Chardyem, Čilić, u Monte Carlu postavljen za 5. nositelja, ostvario je treću pobjedu i uzvratio Francuzu za poraz u 2. kolu Miamia (4:6, 6:2, 3:6) prije mjesec dana. Nakon razočaravajućeg ulaska u sezonu, Čilić je najavio povratak u sjajnu formu koju je iskazivao prošle godine sve do nesretnog poraza od Del Potroa u finalu Davis Cupa Hrvatska-Argentina u Zagrebu.

Protivnik Marina Čilića u osmini finala bit će 9. nositelj, Čeh Tomaš Berdych., kojeg trenira nekadašnji Čilićev trener Goran Ivanišević.