Hrvatska remizirala s Maltom

0

Hrvatska ragbi reprezentacija odigrala je s Maltom u Zagrebu 14:14 u derbiju Konferencije 1 jug Europskog prvenstva i tako ostala na 3. mjestu.

Pred oko 1500 gledatelja na stadionu Stjepan Spajić u Sigetu, Hrvatska nije uspjela doći do pobjede kojom bi zadržala izglede za prvo mjesto u skupini i nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. Hrvatska je trebala pobjedu s dodatnim bodom za četiri zgoditka. Ali u prvom je poluvremenu Malta čvrstom obranom onemogućila izabranike Milana Jelavića u tom naumu. S druge je strane Morris realizirao kazneni udarac za 0:3. Početkom drugog poluvremena isti je igrač povisio na 0:6 da bi Maltežani (uglavnom je riječ o Englezima s malteškom putovnicom) u 52. minuti preko Busutilla postigli i zgoditak za 0:11. Hrvatska se nije predala, Buljac je iskoristio pas Lerotića, a Jay Ayoub pretvorio za 7:11. Nažalost, Ayoub se teže ozlijedio (lom potkoljenice) i morao je napustiti igru. Poziciju otvarača preuzeo je Nik Jurišić, a naši su novom dobrom akcijom došli i do drugog zgoditka preko Argentinca viških korijena Altamiranoa koji je debitirao za Hrvatsku. Jurišić je pretvorio za 14:11, a kako je do kraja bilo još 20 minuta, puna četvrtina utakmice, ostalo je dovoljno vremena za još dva zgoditka. No Malta je konsolidirala svoje redove, mudrom igrom trošila vrijeme i deset minuta do kraja Morris je još jednim preciznim kaznenim udarcem izjednačio rezultat. Malta je tako osigurala prvo mjesto u skupini sa 17 bodova, Izrael ima 14, Hrvatska 8, Andora 4, a Cipar 1 bod. Preostala je još utakmica Cipar-Hrvatska sljedeće subote na Cipru.