Naslov prvaka šestu godinu zaredom stigao u Kaštela!

0

Odbojkaši Mladosti Ribole Kaštela šestu su godinu zaredom prvaci Hrvatske. U Zagrebu su svladali Mladost s 3:2 u setovima za ukupnih 3:1 u pobjedama.

Igrači Ivana Rančića su nakon poraza u Superkupu 12. listopada u Kaštel Starom (1:3) uzvratili Zagrepčanima u prvoj fazi prvenstva koju su zaključili s 14 pobjeda bez poraza, doduše uz 2 izgubljena boda (22. listopada u Kaštel Starom i 10. prosinca u Zagrebu dobili su Mladost s po 3:2) i još dva izgubljena seta, po jedan u Sisku i u Rijeci. Zagrebačka Mladost je bila bolja u finalu Kupa Hrvatske 29. prosinca u Kaštel Starom, također s 3:2. U drugom dijelu natjecanja, Mladost Ribola Kaštela bila je u obje utakmice bolja s po 3:1 – 15. ožujka u Kaštel Starom i 22. ožujka u Zagrebu. Još je jedan set u Kaštelima uzela i Rijeka. Kaštelani su tako doigravanje dočekali s 20 pobjeda u 20 utakmica.

U četvrtfinalu je bez izgubljenog seta u dvije utakmice riješen Kitro Varaždin, u polufinalu Mursa Osijek, dok se zagrebačka Mladost nakon neočekivanog poraza u prvoj domaćoj utakmici morala vaditi protiv Rijeke. Prvih pet setova finalne serije pripalo je momčadi Mladosti Ribole Kaštela – 3:0 u Kaštel Starom (28:26, 25:22, 25:22) i vodstvo u Zagrebu nakon 31:29 i 25:23. Mladost je preokretom (25:15, 25:18, 15:13) u sljedeća tri seta izjednačila seriju na 1:1. U Kaštel Starom je bilo 3:0 za domaće (26:24, 25:20, 26:24), iako su gosti i u prvom i u trećem setu (u kojem su Kaštelani vodili 17:9!) prvi imali set-loptu. Četvrta je utakmica otišla u pet setova (25:23, 23:25, 18:25, 25:20, 15:9) otišla na stranu Mladosti Ribole Kaštela. Kao i prošle godine, Kaštelani su pobjednički pehar podigli u Zagrebu.