Hajduk 2 matematički osigurao naslov prvaka

0

Hajduk 2 matematički je osigurao naslov prvaka četiri kola prije kraja Treće lige jug i tako osigurao nastup u 2. Hrvatskoj nogometnoj ligi sljedeće sezone.

Na glavnom terenu Poljuda momčad Marka Loze opet je, kao i protiv Hrvaca (6:1) i Neretvanca (5:0), bila vrlo efikasna i torpedirala dubrovački GOŠK s 5:1. Igrač utakmice bio je Ivan Prtajin, koji je mrežu gostiju tresao tri puta, u 24., 51. i 80. minuti. Prtajin je najzaslužniji i za vodeći gol Hajduka 2 jer je njegov ubačaj u 7. minuti vratar GOŠK-a Kristić skrenuo u vlastitu mrežu. U strijelce se još upisao i Pasariček u 47. minuti nakon duplog pasa s Franom Vojkovićem. Počasni gol za GOŠK dao je Jurić koji je u  53. minuti smanjio na 4:1.

Četiri kola prije kraja Hajduk 2 ima nedostižnih 13 bodova više u odnosu na drugoplasirane Hrvace. Hajduk 2 već je dobio i licencu HNS-a za natjecanje u 2. HNL sljedeće sezone. Tako ćemo derbije Hajduka s Dinamom na Poljudu najesen gledati i u Prvoj i u Drugoj ligi!